יו”ר מפלגת העבודה הציג את הקמפיין ברוסית של המפלגה, רמז שוב לחיבתו למדיניות של פוטין, העריך שקדימה תתפרק
לאחר הבחירות ותקף את חוסר ניסיונו הביטחוני של יו”ר ישראל ביתנו
תגיות : אהוד ברק / אביגדור ליברמן / העבודה

אם בחתונה עסקינן, עזבו אתכם מפוליטיקה ומשטויות אחרות שתופסות לכולם את הראש. התמקדו בדברים החשובים באמת וחפשו לכם הזמנת חתונה חלומית שאף אחד לא ראה כמותה. עיצוב הזמנה לחתונה הוא עסק לא פשוט, אז לכו על המקצוענים ביותר!

תצלום: גיא רייביץ
“אני לא צריך אישור מליברמן לעשייה בנושאי ביטחון. הוא חזק במילים ולא במעשים. במילים הוא כבר הרס את טהרן ואת סכר אסוואן, אבל אני לא יודע כמה פעמים, אם בכלל, הוא החזיק ברובה וירה במישהו”, כך אמר הערב (ראשון) יו”ר מפלגת העבודה אהוד ברק בהופיעו בפני עיתונאים מכלי התקשורת ברוסית במסגרת השקת הקמפיין של מפלגת העבודה לציבור דוברי הרוסית בארץ. בנאום תקיף, בו שיווק את ניסיונו האישי בתחום הביטחון ואת עמדות מפלגת העבודה בענייני חברה וכלכלה, תקף ברק את מה שהגדיר “הקפיטליזים הטוטלי של ביבי”, את תכונות הזיקית של קדימה ואת העדר הניסיון של העומדת בראשה ואף העריך כי המפלגה תתפרק לאחר הבחירות, תוך שהוא מציין כי כבר ידועים לו 7 ח”כים שיחזרו לליכוד לאחר הבחירות.

יחד עם זאת, עיקר החיצים של ברק הופנו ליו”ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. ברק תקף את מה שהגדיר “זריית הפחד” של ליברמן וגם את חוסר ניסיונו הביטחוני וטען כי “על פני שנים הוא חזק במילים אך חלש במעשים”. יחד עם זאת, יו”ר העבודה בהחלט הותיר דלת פתוחה לישיבה משותפת עם ליברמן בממשלה עתידית, על פי קווי יסוד של מפלגת העבודה.

בנוסף דיבר ברק על תוצאות המבצע בעזה ואמר כי “לו הייתה ישראל חברה במועצת הביטחון, יכולים היינו להתנהג במלחמה כמו רוסיה, אבל אנחנו לא יכולים ואנו נסתכן בכך שנמצא את עצמנו בבידוד מהעולם”. האזכור של מדיניות רוסיה אינו מקרי, כיוון שבעבודה מעריכים שהכוחניות של ולדימיר פוטין נתפסת כעמדה אהודה בקרב ציבור הרוסים בארץ. יחד עם זאת, בעקבות ביקורת החליטו בעבודה לגנוז את תשדיר הרדיו ברוסית בו אמר ברק כי “כמו שאומרים אצלכם – צריך לחסל אותם כשהם על האסלה”.