כל זה טוב ויפה, אבל כשאתם מתחתנים, זה הזמן בו עליכם לשכוח מהפולטיקה ומשאר עניינים, ולהתמקד בעיקר: הפקת חתונה בלתי נשכחת והדפסת הזמנות מעוצבות ומקוריות שכולם ידברו עליהן. איך עושים את זה? היכנסו ל http://www.weddingprint.co.il , משם זה כבר פשוט.

מערכות בחירות קודמות הן הבסיס היחידי בימים אלו לעיסוק פוליטי. הפעם – הנאום המפורסם של דודו טופז שהרגיז את מנחם בגין

הבחירות אמורות להתקיים בעוד חמישה שבועות בדיוק, אולם בימים האחרונים, מאז החל המבצע הצבאי בעזה, הודיעו רוב המפלגות על השהיית הקמפיין וצוותי התגובות מתמקדים בעיקר בהצהרות ביטחוניות הנוגעות לאירועים.

בהתחשב בכך, מערכות בחירות קודמות הן הבסיס היחידי בימים אלו לעיסוק פוליטי, הגם שאלו נשזרו כבר במארג החברתי הישראלי והפכו עם השנים למיתוסים ולסיפורי פולקלור.

נאום הצ’חצ’חים המפורסם של דודו טופז בשנת 1981 סומן כאירוע מכונן במערכת הבחירות ההיא. טופז, אז בדרן מצליח תקף את מצביעי הליכוד בעצרת בחירות ואמר כי “תענוג לראות את הקהל הזה, ותענוג לראות שאין כאן צ’חצ’חים שהורסים אסיפות בחירות. הצ’חצ’חים הם במצודת זאב, הם בקושי שין-גימלים, אם הם בכלל הולכים לצבא. כאן נמצאים החיילים ומפקדי היחידות הקרביות”.

דבריו של טופז התקבלו בתשואות וזכו לביקורת רבה. בעצרת בחירות של הליכוד שנערכה למחרת, נאם מנחם בגין ותקף בחריפות את טופז. “עד אתמול לא הכרתי את המלה צ’חצ’חים, אך אמש שמעתי את הבדרן דודו טופז”, אמר בגין תוך שהוא מקריא מהדף את שמו של טופז. “הם פתחו בלבותיהם רימון יד: לחמו! אשכנזים? עיראקים? יהודים! אחים! לוחמים!”.

אירוע זה ליבה מערכת בחירות אלימה וסוערת גם כך ונחשב עד היום לאירוע שהשפיע באופן משמעותי על הצבעת הבוחרים. בסרטון זה, ששודר בערוץ 1, מתאר טופז את ההתרחשויות במבט לאחור ואף מודה כי בגין צדק בדבריו.