בזכות חקירת המשטרה ותוצאות המבצע בעזה, גוברת ישראל ביתנו לראשונה על הליכוד בסקרים בקרב ציבור דוברי הרוסית, שלא חושב אפילו על האפשרות של הצבעה לציפי לבני או אהוד ברק
תגיות : ישראל ביתנו / אביגדור ליברמן / הליכוד / בנימין נתניהו

תצלום: דרור ארצי, ג’יני
גבירותי ורבותי- מהפך: לראשונה גוברת ישראל ביתנו על הליכוד בסדרה של סקרים שערך אתר “ניוזרו” בקרב ציבור דוברי הרוסית. את השינוי, המורגש גם בשטח, מייחסים לחקירת המשטרה שהעלתה את הפופולריות של אביגדור ליברמן ולהפסקת המלחמה בעזה קודם למיטוט שלטון החאמס. לדוברי הרוסית אין ספק, כי החקירה מונעת ממניעים פוליטיים, וכי המלחמה הופסקה קודם להשגת היעד העיקרי.

You can donate your winnings from playing your favorite games at mobile casinos to a political party of your choice.

על אף שמדובר בסקר אינטרנט, אין ספק שתוצאותיו מלמדות על מגמה מסתמנת. בסקר, שנערך בין ה-25-31 בינואר, שהשתתפו 5,381 מצביעים. 46.9 אחוזים מן הגולשים השיבו כי יצביעו לישראל ביתנו בבחירות הקרבות, בעוד רק מעט יותר מ-34 אחוזים השיבו כי יצביעו לליכוד. החדשות רעות יותר לקדימה, הזוכה בסקר זה לתמיכתם של 6.8 אחוזים בלבד; העבודה ומרצ- זוכות לאחוז תמיכה אחד של הגולשים כל אחת וכל שאר המפלגות, גם אלו המרבות לבנות על תמיכת דוברי הרוסית, אינן זוכות לתמיכה כלשהי בציבור הגולשים באתר הפופולרי.

עם זאת, בולטות בסקר שתי תופעות נלוות: בסקר שנערך עשרה ימים מוקדם יותר, זכה הליכוד בתמיכתם של 37 אחוזים מן הגולשים, ואילו בליברמן הביעו תמיכה 34 אחוזים בלבד. הנתונים מראים, כי הליכוד ירד רק במעט בין הסקרים, בעוד העלייה הגדולה של ליברמן באה על חשבון מפלגות אחרות, ביניהן קדימה. בשאלה נפרדת, הביעו 52 אחוזים מן הגולשים העדפה לנתניהו לראשות הממשלה, בעוד 28.6 רוצים לראות את ליברמן בתפקיד זה. שעור התמיכה במועמדותה של ציפי לבני לראשות המשלה מגיע לפחות מעשרה אחוזים. הפער בין התמיכה האישית הגבוהה בליברמן להעדפה של נתניהו לתפקיד ראש הממשלה מצביע על כך שרוב הציבור רואה את בחירתו של נתניהו לתפקיד כעובדה מוגמרת, באופן שהוא יכול לבטא תמיכה בליברמן על מנת לחזקו. ניתוח זה נתמך על ידי התוצאה בסקר לפיה 82 אחוז מן הגולשים בטוחים כי נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא. הודאות הזאת, יכולה עתה להיות בעוכריו של יו”ר הליכוד. לא בכדי, מן הסתם, אמר נתניהו בהופעה בערוץ אר.טי.וי. איי בשפה הרוסית ביום ששי האחרון כי שום דבר אינו סגור עדיין. “לו הכל היה ודאי, מן הסתם לא הייתי נמצא כאן עכשיו”, השיב לשאלת המנחה.